Jak zorganizować idealny wieczór panieński?

Jak zorganizować idealny wieczór panieński?

Organizujesz wieczór panieński i masz milion pomysłów? Wycieczka w góry, SPA, a może szalona impreza w Poznaniu? Zgodnie z tradycją, świadkowa Panny Młodej odpowiedzialna jest za zorganizowanie tego ostatniego wieczoru przed zamążpójściem, który nazywany jest wieczorem panieńskim. Zwykle, ile zaproszonych na wydarzenie dziewczyn, tyle sugestii i pomysłów. Jak sprawić, żeby ten wieczór stał się dla przyszłej Panny Młodej niezapomnianym przeżyciem, pełnym magicznych wspomnień? Podpowiadamy.

Określ liczbę uczestników

Jeśli przyszła Panna Młoda wybrała już datę wydarzenia (bo warto dodać, że nie musi ono się odbywać w wieczór poprzedzający uroczystość zaślubin), zastanów się kto powinien się na nim znaleźć – na pewno grono najbliższych przyjaciółek i koleżanek, a także rodzina – siostry i kuzynki. Jeśli masz wątpliwości, poproś o listę gości samą zainteresowaną. To dobre rozwiązanie, które pomoże Ci zaoszczędzić czas i uchroni przed popełnieniem wpadki, gdy zapomnisz o zaproszeniu kogoś, czyja obecność dla Panny Młodej jest istotna.

Wybierz miejsce

Kolejnym krokiem będzie wybór miejsca. Decyzja ta często uzależniona jest od ilości osób, biorących udział w wydarzeniu. Dobrym rozwiązaniem jest zaplanowanie całego dnia. Jednym z pomysłów jest spędzenie popołudnia w SPA w gronie najbliższych, a później – szalona impreza do białego rana w modnym klubie.

Zorganizuj atrakcje

Zwyczajowo Panna Młoda w ten ostatni wieczór swojego panieństwa dostaje przygotowane wcześniej zadania, którymi może być np. quiz dotyczący jej wybranka czy związku (odpowiedzi oczywiście trzeba skonsultować z narzeczonym!). Panna Młoda w ten dzień dostaje również upominki, które przypominać jej mają o tym wyjątkowym wieczorze – ręcznie przygotowaną pamiątkową kartkę, szarfę, koronkową bieliznę czy bon do SPA, który będzie mogła wykorzystać w dowolnym czasie.