Jak zadbać o stopy na wiosnę?

Jak zadbać o stopy na wiosnę?

Wiosna to idealny moment, żeby zadbać o kondycję swoich stóp. Wybrać domowe metody czy wizytę w profesjonalnym SPA? Faktem jest, że skrywane w ciepłych skarpetach i wysokich butach zimą stopy, często są suche, zniszczone i wymagające regeneracji. Jak zadbać o skórę stóp, żeby móc bez wstydu pokazać się w lekkich sandałkach?

Domowe metody – są skuteczne?

Skóra stóp pozbawiona jest gruczołów łojowych, stąd jej skłonność do pękania. W codziennej pielęgnacji stóp bardzo ważne jest więc ich nawilżanie specjalnie do tego przeznaczonymi kosmetykami. W składzie takich preparatów zawarte są wszelkie niezbędne minerały i witaminy, a także mocznik. Na rynku dostępne są także specjalne maski nawilżające do stóp, które pozwalają na przywrócenie im dobrej kondycji i świeżego wyglądu.

Profesjonalne zabiegi

Jeśli domowe zabiegi są niewystarczające, warto udać się do specjalisty. Bogata oferta salonów kosmetycznych SPA w dużych miastach, np. Poznaniu, Warszawie czy Krakowie, pozwoli wybrać zabieg idealny dla Twoich stóp. Koniecznie usuń odciski i modzele. Wprawny kosmetolog za pomocą frezarki usunie też zrogowaciały naskórek i sprawi, że skóra stanie się miękka i gładka. Takie kompleksowe zabiegi wpływają na kondycję skóry, dlatego warto, prócz stosowania domowych metod regeneracji, zafundować sobie profesjonalny zabieg przynajmniej dwa razy do roku.

Pokaż stopy!

Profesjonalne gabinety SPA oferują szereg zabiegów, które pozwolą na przywrócenie Twoim stopom pożądanej miękkości i nadadzą im piękny, estetyczny wygląd. Są to m.in.:

  • – pedicure leczniczy,
  • – usunięcie odcisku lub modzelu,
  • – rekonstrukcja paznokcia,
  • – terapia pękających pięt,
  • – callus peel,
  • – pedicure.

Zadbaj o stopy już dziś! Sprawdź ofertę SPA Poznań i umów się na zabieg, który pomoże Twoim stopom wrócić do formy.