Jak skutecznie się odchudzać

Jak skutecznie się odchudzać

Pogoń za idealną sylwetką sprawia, że kierujemy swoje kroki do specjalistów – odwiedzamy SPA i dietetyków. Dbanie o figurę to jednak nie tylko kwestie estetyczne, ale i zdrowotne. Odpowiednia waga ciała, a co za tym idzie, procentowy poziom tłuszczu, mają ogromny wpływ na kondycję, wydolność organizmu, odporność a także prawdopodobieństwo zachorowań. Jak zdrowo i skutecznie się odchudzać? Podpowiadamy.

Sprawdź stan swojego zdrowia

Zanim zaczniesz się odchudzać koniecznie zrób badania krwi. Podstawowa morfologia wykaże czy wszystkie wskaźniki są w normie, a w razie ewentualnych niedoborów, np. żelaza, pozwolą na dostosowanie diety. Możesz działać na własną rękę, ale program żywieniowy przygotowany przez specjalistę, czyli dietetyka, będzie na pewno bardziej zdrowy, bezpieczny i skuteczny, bo dostosowany do indywidualnych potrzeb Twojego organizmu. Uwierz, uniwersalne diety nie istnieją.

Regularne żywienie, 5 posiłków dziennie

Regularne posiłki, spożywane w równych odstępach czasu mają zbawienny wpływ na nasz organizm, który nie magazynuje tłuszczu na tzw. czarną godzinę. Jedząc regularnie niewielkie porcje często zjadamy mniej niż podczas obfitego obiadu gdy dopadnie nas wilczy głód po całym dniu niejedzenia. Nie zapominaj też o piciu wody i ograniczeniu kawy, herbaty oraz alkoholu.

Aktywność fizyczna

Ćwicz! Nawet najmniejsza, ale regularna aktywność fizyczna, podkręca metabolizm i sprawia, że chudniemy szybciej. Jeśli nie jesteś fanem sportów wyczynowych, albo po prostu nie lubisz się ruszać, wyjdź przynajmniej na spacer do parku (nie wymiguj się, nawet w dużym mieście takim jak Poznań czy Warszawa jest przynajmniej jeden w Twojej okolicy) i zamień samochód na rower. Zobaczysz, efekty będą widoczne!

Zabiegi wspomagające

Najlepsze efekty w odchudzaniu uzyskuje się podczas połączenia wszystkich metod czyli: spersonalizowanej diety, aktywności fizycznej oraz zabiegów wspomagających, które oferują różne kliniki, np. SPA w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu czy innych miastach. Specjalistyczne zabiegi i masaże pozwolą utrzymać skórę w odpowiedniej kondycji podczas odchudzania, zadbać o jej jędrność, sprężystość oraz nawilżenie, co jest niezwykle istotne szczególnie podczas diety redukcyjnej.